Aktualności

W naszym serwisie montujemy opony pełne.

Etykiety na oponach

Opony naszych pojazdów mają wiele właściwości wpływających na nasz komfort jazdy, wydatki a także nasze bezpieczeństwo. Dobierając odpowiednie opony do swojego samochodu należy zwrócić uwagę na etykiety, które przedstawiają nam te informację. Między innymi możemy odczytać z nich informację dotyczące hałasu, oszczędności paliwa oraz  do przyczepności na mokrej powierzchni.

Opony

Zagwarantujemy jak najlepszy dobór opon

PRZYCZEPNOŚĆ NA MOKREJ NAWIESZCHNI

Na zużycie paliwa przez pojazd wpływa miara oporów toczenia opony. Określana w skali od najmniejszej do największej czyli od A do G. Im niższy jest parametr, ty, samochód zużywa mniej paliwa i emituje mniej CO2 do środowiska.

OSZCZĘDNOŚĆ PALWA

Miarę zdolności do hamowania na mokrej powierzchni określa się w skali od A (najlepszej) do G (najgorszej). Lepsza przyczepność opony na mokrej drodze zapewnia nam krótszą drogę hamowania samochodu zwiększając nasze bezpieczeństwo podczas jazdy w deszczu.

HAŁAS

Miara zewnętrznego hałasu emitowanego przez oponę wyrażana jest w decybelach. O klasie głośności opony informują nas czarne fale dźwiękowe – od 1 (cicha) do 3 (głośna).

Nasze logo

Wykonanie

Kontakt